Branná soutěž – krajské kolo

            Ředitelství Krajského vojenského velitelství České Budějovice vyhlásilo v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu brannou soutěž s názvem Zvedněme děti od počítačů. Závod byl určený pro žáky druhého stupně základních škol, kteří se do krajského kola probojovali z oblastních soutěží a byl inspirovaný výcvikem výsadkářů ve Velké Británii během druhé světové války. Díky spolupráci s Československou obcí legionářskou vítězné družstvo postupuje do celostátního finále.

Šestičlenné družstvo ve složení Barková Ema, Zaňáková Eliška, Lišková Markéta, Klípa Kryštof, Kovaříček Dominik a Markvart Dominik  reprezentovalo ZŠ Veselí nad Lužnicí, Blatské sídliště 23 v krajském kole.  V areálu výstaviště v Českých Budějovicích se utkalo s 18 družstvy z Jihočeského kraje. Stanoviště prověřila účastníky soutěže jak po stránce fyzické a psychické, tak i ze schopnosti spolupracovat v týmu. Naše škola tento závod vyhrála a tudíž postupuje do celostátního kola.

            Děti jsem doprovázela na všech stanovištích a skláním se před jejich znalostmi a fyzickými schopnostmi, protože to opravdu nebylo jednoduché.

 Všem reprezentantům školy děkujeme. Svědomitě se na soutěž připravovali. Zpracovala Mgr. I. Michalová